A.   Tipy pro zadávání

  O autorech  Převodní tabulka znaků

V položce Zastávka je podle zadané masky zobrazen našeptávač s možnými vyhovujícími objekty. Při zadávání masky lze postupovat několika způsoby:

  • postupné zadávání a výběr požadované položky z kontextové nabídky objektů,
  • zadáním začátku názvu objektu,
    např. masce "pardu" vyhovuje "Pardubice",
  • zadáním začátků slov názvu (tato metoda je nejefektivnější),
    např. masce "p u fl" vyhovuje "Praha,,ÚAN Florenc",
  • zadáním textu obsaženého v názvu (na začátku masky zadejte hvězdičku)
    např. masce "*radh" vyhovuje "Frenštát p.Radh.".

Při porovnávání zadané masky s názvem hledaného objektu se nerozlišuje mezi velkými a malými písmeny. Pokud maska obsahuje diakritická znaménka (háčky a čárky), respektují se (musí se však přesně shodovat, jinak nebude objekt nalezen), jinak se při porovnávání diakritika ignoruje.

např.  masce "kosice" vyhovuje "Kosice" i "Košice",
masce "košice" vyhovuje pouze "Košice".

Pokud masce vyhovuje více objektů, nabídne aplikace prvních nejvýše třicet takových objektů. Chcete-li, aby se tato nabídka nedávala, zadejte na začátku masky vykřičník. Např. zadáte-li v masku "!praha", nebude nabízen výběr "Praha,,Amforová", "Praha,,Avia Letňany", "Praha,,Aviatická", atd., ale rovnou bude akceptována první položka seznamu, tj. Praha,,Amforová.

Jak zadávat datum

Aplikace zjednodušuje zadávání data pomocí šipek, které posouvají datum vždy o jeden den, také je možné využít funkci zadávání z kalendáře, který je vedle zadávacího políčka data nebo kurzorové šipky (nahoru a dolů) na klávesnici. Při přímém zadávání data je nutné zadat vždy platné datum. Jakékoliv chybné datum nebo datum mimo rozsah povoleného období se interpretuje jako aktuální datum.

Nápověda